2024. március 19. kedd | József

Egyesületünk

A Szebb Holnapért Közhasznú Egyesület 10 lelkes fiatal kezdeményezésére 2003. október 20-án jött létre Csepregen.

Egyesületünk korosztályi összetétele 10-35 év, legfőképpen középiskolás és főiskolás korosztály. Az egyesület céljai között szerepel a fiatalok tartalmas szabadidő eltöltése, valamint a kulturált helyi szórakozás lehetőségének biztosítása. Az egyesület alapcéljai között szerepel különböző rendezvények, tanfolyamok, tréningek, táborok szervezése, a közéletiségre és ifjúság sportra nevelésének elősegítése.

Programjainkkal különös figyelmet szentelünk a csellengő fiataloknak.

Szebb Holnapért Közhasznú Egyesület

Az egyesület alapszabályában megfogalmazott céljai:

- A fiatalok rendszeres tájékoztatása, képzése a közélet aktuális és általános kérdéseiről
- Különböző rendezvények, tanfolyamok, tréningek, táborok szervezése
- A társadalom jövőképének befolyásolása hiteles és rendszeres tájékoztatása az európai fejlett demokráciák tapasztalatainak feldolgozása és az ismeretek rendszeres átadása, terjesztése
- A közéletiség kritériumainak feltárása, megfogalmazása, megismertetése a jövő nemzedékével
- A közéleti stílussal kapcsolatos társadalmi várakozások feltárása, befolyásolása
- Az ifjúság sportra nevelésének elősegítése
- A fiatalok tartalmas szabadidő eltöltése
- Kulturált helyi szórakozás lehetőségének biztosítása

A fent említett céloknak megfelelően végzi egyesületünk mindennapi tevékenységét.

Folyamatos állandó programjaink között szerepel:
Városi Gyermeknap,
Holnapért Kispályás Kistérségi Labdarugó Kupanap,
Nyugat-Dunántúli Nyári Napok,
Répcementi Napok,
Csapatépítő Kirándulás,
Mikulás a Főtéren gyermekváró program,
Házhoz megy a Mikulás program,
Évzáró rendezvény.

Szerveztünk Nyári Ifjúsági Sport Tábort Zánkán 2005-ben.
A minden évben megrendezett programjaink mellett kiemelt figyelmet fordítottunk az egészségmegőrzésre, a kábítószer prevenciós előadások és képzések szervezésére.
Tettük mindezt szakemberek bevonásával: ÁNTSZ, Családsegítők, Szombathelyi Drog Ambulancia, Vas Megyei Rendőr Főkapitányság.

Ennek jegyében:

• Válassz Sport vagy Szenvedélyek/ sportvetélkedők és prevenciós tevékenység/
  • Szenvedélyek délutánja /tájékoztató előadás, tematikus képzés/
  • Együtt a Fiatalságért /kortársképzés/

A bűnmegelőzésre kiemelt hangsúlyt fektettünk, együttműködést alakítottunk ki a Vas Megyei Rendőr Főkapitánysággal és a Vas Megyei Polgárőr Szövetséggel egyaránt. Közös erővel szerveztük meg a 2005 évben a Vas Megyei Polgárőr Napot és Ifjúsági Polgárőr Találkozót.

Mindennapi Demokrácia címmel szerveztünk:

• Európai Unióval kapcsolatos
  • Demokráciával és történelmünkkel kapcsolatos képzéssorozatot.

A Csepreg Várossá válásának 10 éves jubileumi ünnepségsorozatához állítottunk össze és szerveztünk ifjúsági programokat 2005 évben.

2007. november 1-én a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ szakmai felügyelete mellett létrehoztuk és üzemeltetjük a Felső- Répcementi Foglalkoztatási Információs Pontot (FIP), amely munkaerő-piaci információk nyújtásával segíti az érdeklődőket és munkanélkülieket az elhelyezkedésben.

Rólunk

A10 lelkes fiatal kezdeményezésére jött létre 2003. október 20-án Csepregen. Tagjaink száma szépen gyarapodik, egyre több fiatal csatlakozik a lelkes tettre kész csapatunkhoz.

Levelezési cím: 9735 Csepreg, Széchenyi tér 11.
Elnök: Vlasich Krisztián
Telefonszám: 20/968-7350